هواساز چیست

هواساز چیست و چگونه کار میکند؟

دستگاه هواساز چیست

 

هواساز یکی از دستگاه‌های ضروری در مکان‌هایی است که نیاز به تهویه هوا دارند. چرا که این وسیله به منظور گردش و تهویه هوا طراحی شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. اساس کار اغلب هواسازها تقریبا یکسان می‌باشد. تنها تفاوت آن‌ها در سیستم گرمایشی و یا سرمایشی آن‌ها است. به این صورت که سیستم‌های سرمایشی مجهز به کویل آب سرد بوده و سرمای ناشی از آن را توسط فن‌های مخصوص به محیط مورد نظر انتقال می‌دهند. اما در سیستم‌های گرمایشی به جای کویل آب سرد ، کویل آب گرم به کار گذاشته شده است. در نتیجه گرمای ناشی از آن توسط فن‌ها به محیط هدایت خواهد شد.

از طرفی دیگر برخی از هواسازها به غیر از تامین گرما یا سرما وظیفه تهویه هوا را نیز بر عهده دارند. در این مدل از هواسازها از سیستم فیلتراسیون مخصوصی کمک گرفته شده است. نکته مثبتی که این فیلترها دارند قابلیت شست و شو می‌باشد. در نتیجه کاربران می‌توانند به جای تعویض آن‌ها را شسته و دوباره در جای خود قرار دهند.

 

برای استعلام قیمت و خرید هواکش هواساز به فروشگاه آنلاین آذر فن مراجعه کنید.

انواع هواساز

بعد از اینکه به جواب سوال هواساز چیست رسیدیم نوبت به معرفی انواع هواساز می‌رسد. کاربران باید طبق انتظارات و مکان استفاده هواساز خود را خریداری کنند تا از پرداخت هزینه‌های اضافی جلوگیری شود. در حالت کلی هواسازها را می‌توان بر اساس نوع کاربردی که دارند در دو گروه زیر دسته‌بندی کرد:

هواساز صنعتی

هواساز صنعتی مناسب برای محیط‌هایی نظیر کارخانه‌ها ، گارگاه‌ها و مواردی از این قبیل می‌باشد. این هواساز انرژی بالایی داشته و در ابعاد بزرگتری ساخته می‌شود.

هواساز خانگی

هواساز خانگی نوع ضعیف‌تر هواسازها بوده و همان طور که از نامشان معلوم است برای مصارف خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. قیمت هواساز خانگی در مقایسه با هواساز صنعتی پایین‌تر است.

کاربرد هواساز چیست؟

هواسازها صرفا برای تصفیه و تنظیم درجه حرارت هوای یک محیط ساخته شده‌اند. به طوری که امروزه یکی از کارآمدترین دستگاه‌ها برای ایجاد هوای ایده‌‌آل محسوب می‌شوند. از جمله اصلی‌ترین مزایای کاربرد هواساز قابلیت تنظیم دمای آن می‌باشد. در نتیجه در فصل‌های سرد سال می‌توان از آن به عنوان سیستم گرمایشی بهره برد. از طرفی دیگر در فصل‌های گرم سال می‌توان از سیستم سرمایشی آن استفاده کرد.

ناگفته نماند که امروزه شاهد تنوع بالای انواع هواساز در بازار هستیم. بنابراین خریداران باید توجه داشته باشند تا مناسب‌ترین نوع آن را انتخاب و خریداری کنند. شرکت ما شما را در این مسیر راهنمایی کرده و بهترین برندهای هواساز را جهت خرید ارائه خواهند داد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − سیزده =