دستگاه تهویه فشار مثبت 

هواساز فشار مثبت

فن فشار مثبت

 

فن فشار مثبت یا دستگاه فشار تهویه مثبت باعث ایجاد هوای تازه در سیستم تهویه صنعتی می‌شود. شکل ظاهری این نوع دستگاه به شکل مستطیل بسیار بزرگ است. جنس اغلب این دستگاه از آهن است و از اجزای تشکیل دهنده داخل دستگاه هواساز فشار مثبت می‌توان به فن فوروارد، محفظه‎‌های فیلتر دارد، سایلنسر و دمپر اشاره نمود. دستگاه فشار هوای مثبت به دو صورت تزریق شبکه ای و تزریق مستقیم قابل نصب می‌باشد. دستگاه هواساز فشار مثبت در دو نوع تک موتوره و دو موتوره تولید و به فروش می‌رسند. فن‌های دمنده کار شده در این نوع دستگاه بسیار قوی بوده و قادر است تا فشار هوای بسیاری را در داخل ساختمان به جریان درآورد.

 

برای استعلام قیمت و خرید انواع هواکش صنعتی با قیمت مناسب با کارشناسان صنایع تهویه هوا آذرفن تماس حاصل فرمایید.

02166722644

 

کابرد هواساز فشار مثبت

از موارد کاربرد دستگاه فشار هوای مثبت می‌توان به بیمارستان‌ها، اتاق عمل و .. اشاره نمود. این دستگاه با استفاده از هوای خارج از ساختمان باعث ایجاد تهویه مطبوع در ساختمان می‌شود. این دستگاه قابلیت استفاده در ساختمان‌ها را نیز دارد. برای مثال برای ایجاد هوای مطبوع در انبار، راهرو و… نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین برای انبار محصولات کارخانه ها نیز می‌توان از این دستگاه استفاده کرد. جالب است بدانید که از این دستگاه برای اطفاء حریق نیز استفاده می‌شود. با نصب سیستم هواساز فشار مثبت در راهرو از ورود دود به راهرو جلوگیری می‌شود.

 

عملکرد دستگاه تهویه فشار مثبت

عملکرد این دستگاه بدین شکل است که ابتدا هوای آلوده داخل را خارج و سپس هوای تمیز خارج از محیط را به درون محیط منتقل می‌کند. نحوه نصب سیستم فشار هوای مثبت در ساختمان به شکل سیستم مرکزی است. لازم به ذکر است که تنظیم خاموش و روشن کردن این دستگاه در هر ساعت از شبانه روز فراهم است.

 

تجهیزات سیستم هوای مثبت

  • فیلتر سیمی
  • فیلتر 5 میکرونی
  • فیلتر کربن اکتیو
  • فیلتر هپا
  • لامپ UVC با غشاء ضد تولید اُزن
  • سیستم آیونایزر
  • سیستم هوشمند

 

صنایع تهویه هوا آذر فن

از دیگر محصولات صنایع تهویه آذر فن میتوان به هواکش خانگی، فن و هواکش های بین کانالی، سقفی و سانتریفیوژ اشاره نمود. برای استعلام قیمت و خرید محصولات به بخش فروشگاه آنلاین آذر فن مراجعه کنید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =