فن کامپیوتر در سایز و ولتاژ های مختلف

فن کامپیوتر در سایز و ولتاژ های مختلف

با سلام خدمت شما عزیزان و همراهان همیشگی سایت آذر فن بسیار خوشحال و خرسندیم که با یک مقاله تخصصی دیگر در خدمت شما عزیزان هستیم ، امروز قصد داریم تا شما را با فن کامپیوتر و خصوصیات یک فن خوب بیشتر آشنا کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

فن کامپیوتر در سایز و ولتاژ های مختلف کامپیوتر یکی از پر کاربرد ترین وسایل در زندگی روزمره ی ما است و قطعا خیلی از کار های زندگی ما بدون کامپیوتر مختل خواهند شد. اما خب قطعا این کامپیوتر نیز یک سری رسیدگی ها دارد که باید انجام شود و در صورت کاهلی در هر کدام از آن ها کامپیوتر آسیب جدی می بیند.
قطعا می دانید که کامپیوتر در حین کار کردن داغ می شود و کل سیستم را مختل کند. این جا است که نقش فن ها پر رنگ می شود. در واقع این فن ها ابزار خنک کننده ی کیس هستند این فن ها داخل کامپیوتر به کار می روند.در واقع این فن ها وظیفه دارند که هوای گرم را از کیس ها خارج کند و هوای سرد را وارد کند و با یان کار مانع از هنگ کردن و یا حتی سوختن ماردبرد شما شود.
لازم به ذکر است که این فن ها نیز همیشه پاسخگو نیستند و شما مجبور به تعویض این فن ها می شوید. فن های بسیار زیادی در بازار هستند که هر کدام ویژگی منحصر به فردی دارند و این مسئله موجب سردرگمی مشتری می شود. ممکن است شما به هر دلیلی مجبور به تعویض این فن کامپیوتر خود شوید و به سراغ یک فن بهتر بروید برای مثال ممکن است که فن دیگر کیس را خنک نکند، شما بخواهید سیستم خود را ارتقا بدهید و یا این که یک فن زیبا تر نظرتان را جلب کند. اگر قصد دارید بیش تر در این رابطه بدانید با ما همراه باشید.
فن کامپیوتر در سایز و ولتاژ های مختلف

فن ها در طرح های مختلف ساخته می شوند

خب تا به این جای کار فهمیدیم که فن ها گرمایی که قطعات تولید می کنند را به بیرون منتقل می کنند. شایان به ذکر است که این فن ها با سایز های مختلف، طرح و ساختار های مختلف در آذرفن تولید می شوند. برای مثال ما فن کامپیوتری در ابعاد ۱۲ سانت، فن کامپیوتری در ابعاد ۱۵ سانت و فن کامپیوتری ۲۰ سانت داریم . قبل از این که انتخاب کنید ما یک سری نکات را در اختیار شما قرار می دهیم تا بتوانید بهتر انتخاب کنید.
قبل از خرید حتما باید به سایز فن، قدرت و نوع آن توجه کنید.‌ سایز های متفاوتی از این فن ها دیده می شود و شما باید با توجه به کامپیوتر خود فن بخرید سعی کنید نه فن بزرگ تر و نه فن کوچک تر بخرید. همیشه فن بزرگ انتخاب خوبی نیست اگر کامپیوتر شما کوچک باشد عملا این فن بی کاربرد است. دقت کنید که جریان هوا و صدا نیز در انتخاب فن بسیار مهم است. بهتر است بدانید که فن های کوچک تر صدای بیش تری دارند.‌
شاید تا قبل از این گمان می کردید که فن های بزرگ تر صدای بیش تری دارند اما باید خدمتتان عرض کنیم که فن های کوچک برای این که سرعت بیش تری داشته باشند تا هوای گرم را خارج کنند پس صدای بیش تری دارند. اگر با توجه به این توضیحات باز هم در انتخاب خود دچار تردید هستید می توانید با مشاور های ما تماس بگیرید و از آن ها سوال بپرسید آن ها به تک تک سوال های شما جواب می دهند.

این نکته را نیز در نظر بگیرید که سیستم شما باید از گرد و غبار دور باشد چرا که گرد غبار در مرور زمان باعث میشود تا فن نتوانید هوای مناسبی را تهویه کرده بو به داخا کیس برساند در واقع گرد غبار میتواند سیستم شما را به راحتی نابود کند پس از تمیزی کیس مطمئن شوید و سعی کنید کیستان را در محلی بگذارید که به دور از گرد و غبار باشد یا کمتریم میزان از گرد غبار به کیس برسد و چه بهتر میشود اگر ماهی یکبار داخل کیس را تمیز کنید .

این نکته را در نظر داشته باشید که هر کیسی نسبت به کیس دیگر فرق دارد در واقع شما نمیتوانید در یک کیس گیمینگ که میزان حرارت بالا دارد از یک فن استفاده کنید چرا که ممکن است جواب ندهد شما باید نسبت سیستم و نوع فعالیتتان بسگی دارد هرچند که در خود کیس ها معمولا میزان استفاده از چند فن به صورت کاملا حرفه ای مشخص شده است معمولا سیستم فرودی در جلوی کیس و خروجی در انتها قرار دارد و شما در صورت نیاز میتوانید این فن ها را ارتقاع داده و بیشترکنید.

در کل سعی کنید به نکاتی که گفته شد توجه ویژه داشته باشید تا عمر کسی و فن شما بیشتر شود و از خطرات خرابی و یا سوختگی در امان باشد ، برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر شما میتوانید به دیگر مقالات سایت سر زده و آن ها را مطالعه کنید تا به نکات دیگری نیز دست یابید . و در آخر به فشار هوای مثبت و منفی که به کیس وارد میشود توجه ویژه داشته باشید.

سخن آخر..

امیدواریم این مقاله توانسته باشد رضایت شما عزیزان را در برگیرد و همچنین اطلاعات و آگاهی شما را بالا ببرد چرا که با بالا رفتن سطح اطلاعات شما خرید آگاهانه و درست انجام میدهید و این امر سبب میشود تا هزینه ی اظافه را متحمل نشوید و بهترین مدل ممکن نسبت نیاز و نوع فعالیتتان را تهیه نمایید همچنین شما میتوانید با دیدن از صفحه ی محصولات از انواع مدل های آذر فن بازدید کرده و مددل مد نظر خود را به راحتی خریداری کنید و برا یک  خرید هر چه   بهتر میتوانید از کارشناسان آذر فن کمک بگیرد و با راهنمایی آن ها بهترین انتخاب را داشته باشید.

هدف ما از قرار دادن مقالات این چنینی آشنایی بیشتر شما با نوع فعالیت مجموعه آذر فن و همچنین بالا بردن سطح آگاهی شما عزیزان است و امیدواریم در این امر موفق بوده باشیم.

سپاس که تا پایان مقاله با ما همراه بودید.

آذر فن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.